Imeiilus hommik, päike paistab, tulete oma kindlale töökohale ja teie on tuju lihtsalt suurepärane! Teie ülemus tervitab teid kummaliselt, närviliselt, ta on pinges ja kutsub teid enda juurde kabineti. Ta teatab ootamatult, et olete vallandatud …

Stressi skaalal on töö kaotamine inimeste jaoks üks tugevamaid tundeid. Oma intensiivsuse poolest jääb see alla vaid lahutusele või lähedase surmale. Eriti raske see on siis, kui tegemist on vallandamisega.
Uuringud on näidanud, et kõige tihedamini kaotavad tööd:
  1. kes hakkasid märkamatult inertsist elama, kellele töö pole ammu moraalset ega materiaalset rahuldust ei too. Mõnikord võib põhjuseks olla tööalane läbipõlemine.
  2. töönarkomaanid, kes samastavad oma elu tööga, asetades selle eluväärtuste skaalal esikohale

Sageli saatus karistab sellise ühekülgsuse eest ja pakub probleemile ootamatu lahenduse – töötajate koondamine või rotatsioon, mis viib vallandamisele.

Kui olete tööalaselt läbipõlenud, siis oleks hea mõelda, mis selle läbipõlemise põhjustas? Tavaliselt seisneb probleem ressursside “sisse” ja “välja”tasakaalustamatus: põleme läbi siis, kui kulutame rohkem, kui kätte saame. See sisaldab nii rahalist, kui ajalist ja emotsijnaalset komponenti. Millest  teie viimasel töökohal puudust tundsite? Enne uue töö otsimist tuleb nendele küsimustele vastust leida, et mitte teist korda sama reha otsa astuda. Karjääricoach aitab teil selle välja mõelda ja õige suuna valida.
Teine stereotüüp, mis paneb meid vallandamist või koondamist häbenema, on see, et kui organisatsioon teist lahti saab, tähendab see, et olete halb töötaja. Kuid sageli vallandatakse inimesi töölt mitte sellepärast, et te ei tööta hästi, vaid sellepärast, et organisatsiooni korporatiivne kultuur on toksiline või töötaja ei sobinud sellesse kultuuri, saite teada midagi, mida te poleks pidanud teadma ja teie vahetu ülemus kardab, kellegil on vaja sugulane tööle saada, toimub juhtkonna vahetus, konfliktid kolleegidega ja palju muud.
Lisaks rahalistele raskustele me tunneme häbitunne, mittevajalikkuse tunne ja kindlusetuse tunne. Te tunnete end valulikult ja solvanud. Lubage endal kogeda kõiki neid emotsioone, kuid ära jääge neisse kauaks kinni. Seejärel keskenduge sellele, kuidas midagi muuta.

Karjääritreener aitab sul selle välja mõelda ja õige suuna valida.

Koos nihutame fookuse “kaotuselt” “võimaluse” suunas!
Töölt vallandamine või koondamine, on alati uue eluetapi algus.
Siinkohal on kasulik teha oma pädevuste ja oskuste inventuuri:
  • Kas olin ettevõttele kasulik?
  • Kas ma olin laisk või ametialaselt läbi põlenud?
  • Kas jätsin mõned kohustused tähelepanuta?
  • Võib-olla saavutasin maksimumi ja alateadlikult lõdvestusin, sest teadsin, et pole millegi poole püüelda?
  • Kas mul on mingeid miinuseid?
  • Millised on tugevad küljed?
Valige sobiv pakett ja registreeruge karjäärinõustamise sessioonile  mis aitab teil mõista, et lootusetuid olukordi pole. Saate teada, millisest tööst olete tõeliselt huvitatud ja toob rõõmu, ning saate end intervjuuks põhjalikult ette valmistada.

Real Madridi jalgpalliklubi üks mängijatest jäi autoõnnetuse tõttu terveks aastaks ratastooli. Lõpuks õnnestus tal uuesti jalule saada, kuid hiilgava jalgpallurikarjääriga pidi ta hüvasti jätma. “Mida teha? Lõppude lõpuks, peale jalgpalli, ma oska mitte midagi teha! – vaevles endine jalgpallur. Sõbrad soovitasid tal proovida … laulda. Ja nad ei eksinud.

Nii ilmus maailmale hiilgav Julio Iglesias.

AGA KELLEKS SINA SAAD?

0
Rahuloleva klienti
0
Lõpmatul hulgal uusi ideid
0
Koolitustundi

COACHING

  • Coaching on kliendiga tehtav professionaalne koostöö, mis aitab jõuda uute tulemusteni isiklikus ja tööalases elus.

KOOLITUSED

  • Teil on õimalus osaleda koolitustel, mis on suunatud edu saavutamisele, enesetunnetusele, eneseteostusele – teisisõnu koolitusel osalejate isiklikule ja tööga seotud arengule.

TEIL ON KÜSIMUSI?