Konflikt on töösuhete ja üldisema elu lahutamatu osa. Oleme kõik näinud olukordi, kus puutuvad kokku eri eesmärkide ja vajadustega inimesed, kelle vahel kujuneb tugev omavaheline vastumeelsus ja isegi vaenulikkus. Kuid konflikti olemasolu ei ole tingimata halb asi. Konflikti edukas lahendamine aitab kõrvaldada paljusid varjatud probleeme, mis tänu konfliktile pinnale kerkivad.

See koolitus aitab mõista, et lahendused peituvad just sinus, mitte teistes. Muutes seda, mida teed ning mida ja kuidas ütled, kutsud muutused esile ka teises inimeses. Isegi kui sa ei jõua soovitud tulemuseni, kontrollid seda, mis toimub teie vahel, mitte sinuga.
Kõik muudatused organisatsioonis ja vastuoluliste otsuste vastuvõtmine põhjustavad konflikte.
Tänapäeva kiires maailmas peavad ettevõtted konkurentsis püsimiseks pidevalt muudatusi ellu viima. Sellele osutavad töötajad vastupanu. Oskus konflikte edukalt juhtida on üks olulisemaid Soft Skillsi oskus, mida saad koolitusel harjutada.
Konflikt ise pole nii kohutav kui selle konflikti tagajärjed: võtmetöötaja kaotus, kollektiivne sõda ülemuse vastu, halb õhkkond meeskonnas. Koolitusel saate teada, kuidas seda kõike ennetada. Pärast koolituse läbimist saate konflikti arengu hõlpsalt kontrolli alla võtta ja selle rahulikule kanalile suunata.
Mõnikord tekivad konfliktid pärast raskeid läbirääkimisi.
Näiteks olete klientide kaotuse tõttu sunnitud koondama töötajat, viima töötaja ühest osakonnast teise (madalama aastaboonusega) või tahate välja tuua mõne puudujäägi.
Kõik need läbirääkimised võivad esile kutsuda konflikti. Kui plaanite muutust või keerulisi läbirääkimisi, võtke minuga ühendust ja annan teile nõu parimate strateegiate elluviimiseks.

Koolituse eesmärgid:

  • tutvumine konflikti mõiste ja liikidega

  • konfliktide kulgemise etapid ja konflikti mustrid

  • konflikti analüüs

  • konflikti ennetamise meetodid ja lahendamise viisid

  • emotsioonide juhtimise tehnikate tutvumine

  • konfliktiolukordades lahenduste leidmise meetodite tutvumine

  • konfliktsituatsiooni sisu mõistmine ja isikliku käitumise muutmine

Koolitust viiakse läbi sisekoolitusena. Küsi pakkumist!