IDEELABOR NOORTELE
Marili Otstak
Tallinna Haridusameti Peaspetsialist

Tegutsen juba aastaid Tallinnas noorsootöö valdkonnas ja minu südameasjaks on pakkuda noortele läbi praktiliste tegevuste arendavaid võimalusi. Tallinna Haridusameti noorsootöö osakond soovis pakkuda noortele koolitust, kus noored saaksid arendada enda üldpädevusi, keskendudes meeskonnatööle, loovusele ja probleemidele lahenduste leidmisele.
Ootus oli, et koolitus oleks mänguline, rakenduslik ja pakuks noortele uusi kogemusi ja seda kõike Oksana koolitajana tegi. Ja ma pean veel oluliseks, et Oksana koolitajana mitte lihtsalt ei viinud koolitust hästi läbi, vaid ta lõi imelise kontakti osalejatega, olles selle kõige juures nii loomulik, pühendunud ja teadlik oma tegevustest. Ma imetlesin Oksana oskust leida noortega suurepärane kontakt – ma tundsin seda koolitusel olles ning seda näitas ka koolituse viimane päev, kus noored avaldasid oma siirast tänu ja soovisid isiklikult koolitajat tänada, ning isegi kallistada. Pean sellist tulemust võimalikuks ainult tänu pühendunud ja professionaalsele koolitajale, kellel on oskus kohaneda olukorraga ja leida osalejatele just nende jaoks sobivaimad tööriistad ning lähenemine.
Aitäh selle koolituse eest ning ma kindlasti soovitan Oksana Kulikut kõigile, kes soovivad luua erilise ja sihtrühmale sobiliku koolituse.
SOOVIDE MANIFESTEERIMISE/ELLUVIIMISE MEISTRIKLASS
Katrin Vilimaa-Otsing
Digiturunduse ekspertpert, Turunduskoolitus  asutaja.

Olen digiturundnuse ekspert ja aitan oma klientidel panna paika strateegiad ja suunad, mis toovad 80/20 pritsiibil kõige suurema kasu kõige optimaalsemate ressurssidega.
Osalesin Oksana dreamboardi loomise/soovide manifesteerimise meistriklassis ja ma väga tahtsin tulla kuna olen nii palju head sellest kuulnud ja ise pole kunagi endale viitsinud teha ja koos on ikka ägedam.
Ma arvasin, et hakkame lõikama, kleepima ja oma unistuste tulevikku visualiseerima. Olin väga positiivselt üllatanud kui põhjalik eeltöö sellele tegelikult eelnes. Oksana juhatas meid läbi mitme ülesande palju selgema arusaamani, mida tegelikult tahame ja aitas luua väga sõbraliku ja avatud keskkonna, kus oli väga mõnus tulla mugavustsoonist välja ja unistada PÄRIS suurelt.
Mina soovitan kindlasti nii sõbrale kui kolleegile. Kõigile, kes tahavad selgust oma soovidest ja unistustest ja on nõuks võtnud selle suunas päriselt liikuma hakata.
ENESEKINDLUSE ARENDAMISE KOOLITUS
Diana Glebova, Kaupluse juhataja

Tere Oksana,
Mulle väga meeldis koolitus ja kuna ma ka muidu viimasel ajal tegelen väga palju ise endaga ja võib öelda ka enesekindluse arengu ning sellega, et leida harmooniat, siis selline koolitus tuli kinldasti väga tabaval ajal ja olen selle üle sulle väga- väga tänulik. Aitäh!
Tulin koolitusele avatud meelega ning ei seadnud endale ühtegi ootust- usaldan sind kui koolitajat. See, et koolitus kestis üsna palju tunde ja aeg möödus märgatavlt räägib juba enda eest- kõik tegevused olid väga huvitavat ja kui saaks kuulaks veel. See plakat, mis me ise pidime kleepima, olen seda kodus korduvalt vaadanud ja see paneb mind alati naeratama ning annab jõudu edasi minna enda kallal tehtava tööga. Mulle väga meeldis, et oli nö teooriat või materjali mille üle saime mõelda koos ja et sinna juurde kuulusid ka erinevad harjutused ning mõned mängud- väga super, et on võimalik praktiseerida, sest ainult tekst ei annaks kogemust ja just see ongi väärtuslik 🙂 Ise teen enda kallal tööd ka enda miinustega ehk proovin varem magama minna, et kohale jõuda mitte täpselt vaid pigem varem. Veelkord, oli väga huvitav ja olen väga tänulik, et sain osaleda!!!
Lugupidamisega,
Diana Glebova
ENESEKINDLUSE ARENDAMISE KOOLITUS
Tuuli Säesk, Kaupluse juhataja
 Tere Oksana,
mina pidasin vahepeal maha vestluse ühe enda töötajaga. Kasutasin koolitusel õpitut: püüdsin rääkida neutraalselt, vältisin süüdistavaid sõnu nagu «alati või jälle». Jälgisin nii enda kui töötaja kehakeelt. Ei saa öelda, et kerge oleks olnud, sest nüüd on veelgi rohkem asju, millele tähelepanu pöörata. Kuid pärast koolitust tean mille osas pean endaga töötama.
Harjutasin veel käitumist psühholoogilise rünnaku puhul. Õpetasin oma õele ka seda:)
Visualiseerimist harjutan iga õhtu enne magama minekut-see vajab veel pingutust. Ning kiidan ennast ka väikeste õnnestumiste või tegude eest, mis üllatavalt motiveerib mind tegema rohkem asju mille eest saaksin end tunnustada.
Koolitus meeldis väga. Mulle meeldis, et: sain uusi ja tegelikult väga vajalikke oskusi erinevates olukordades käitumiseks ning õppisin kuidas ka ise oma enesekindlust tõsta. Koolitus oli väga informatiivne ja ootamatu oli see, et tõesti toimis! Edaspidi vaja iga päev natuke enda sisse vaadata, tuletada meelde koolitusel õpitut ja kasutada seda.
Soovitaksin kindlasti tuttavatele
Tervitades,
Tuuli
ENESEKINDLUSE ARENDAMISE KOOLITUS
Elgita Zimdin, Kaupluse juhataja
Tere!
Kõigepealt tahan tänada väga elutähtsa ja toreda koolituse eest!
Tahan kohe jagada oma mehe märkust mulle, kui jõudsin peale väsitavat koolitust ja 2,5h bussisõitu koju: «Sa tuled koju sellise optimismi, energia ja motivatsiooniga nagu 2 aastat tagasi koolist tulles. Sul on siis kohe eriline sära silmades!» Tundsin ise ka nagu oleks mingi positiivne Duracelli patarei kuskile pandud… 🙂
Märkasin, et olen hakanud rohkem sõnu valima ja minu väljaütlemised on rohkem juhitud ja kaalutletud. Kuna minu väljaütlemised on nüüd rohkem kontrollitud siis minuga suheldes on teised hakanud oma sõnu rohkem valima ja nn «vahtu» on jäänud vähemaks. Ühesõnaga on vestlused läinud efektiivsemaks
ja saavutused tulevad kiiremini. Kokkuvõtvalt: töö efektiivsem ja jällegi vähem «vahtu». Visualiseerimisega minul probleeme pole, kuna kasutan seda oma elus palju. Koolitus oli väga huvitav. Palju näiteid teooria kõrvale. Palju tuli iseennast ületada, mis tagab sellle, et julgeme/oskame olukordades ohjad oma kätte võtta. Samas kui keegi «kinni kiilus» siis teda aidati ja see ülesanne sai ikkagi sellel inimesel tehtud. Igasugused harjutused jms oli väga värskendav vahepeal, sest muidu oleks jälgimisega raskusi tekkinud.
Hea oli ka see, et meie grupp oli üpris väike ja kõik said harjutada vabalt, mitte keegi ei saanud nurka jääda, et küll ma kunagi ise pusin ja proovin
Ja muidugi see power, mis see koolitus endaga kaasa tõi!
Ootuspärane oli see, et see koolitus on emotsionaalselt üpris raske ja kurnav.
Ootamatu oli kogu koolituse õhkkond. See oli toetav ja avatud. Hästi palju suhtlust. Ootamatu oli ka see, peale nii emotsionaalselt rasket
koolitust tundsid ennast värskena täis entusiasmi.
Kindlasti soovitaksin sellist koolitust oma tuttavatele. Koolis õppides saad rohkem teooriat ja see osa on nii väike. Kui võtta sellise kursusena, teadvustad endale rohkem ja oskad/julged seda igapäevaelus kasutada.
Mul juba mõte liigub, et kui mul poeg Balilt tagasi jõuab siis peaks koduski oma perele väikse «koolituse» läbi viima, kuna seda on
elus kõigil vaja ja see aitab omadega paremini toime tulla.
Selline on siis minu kokkuvõttev tagasiside koolituse osas.
Parimate soovidega,
Elgita
ТРЕНИНГ УВЕРЕННОСТИ В СЕБЕ И УВЕРЕННОСТИ В ОБЩЕНИИ ,
Валерия Куприенко, Ассистент Управляющей магазином
Привет, Оксана !
Только сейчас, после некоторого времени и переварив тренинг, могу написать адекватный отзыв.
Конечно все понравилось. Судя по названию , я ожидала практических советов :»делай так , веди себя вот так, чтобы чувствовать себя и казаться уверенным «. Но то, что получилось в итоге- бесценно. Благодаря тебе и тренингу я откапала в себе  ( и продолжаю откапывать) истоки своих комплексов, негативных реакций и т.д. Можно сказать это был толчок для наблюдения за собой в этой сфере.
Безусловно практические советы тоже очень очень классные. Визуализация была для меня не новой. А вот хвалить себя и прощать стало ежедневным ритуалом. Принципы построения диалога при просьбе, в конфликте и т.д тоже практикую . В совокупности дает внутреннюю легкость и уверенность. Естественно есть куда стремится  (это даже захватывает):).Конечно посоветовала бы такой опыт другим.
Благодарю тебя за эти бесценные 2 дня !
Лера.
MEESKONNA LOOMISE KOOLITUS ,
Cätliin Kuimets, Kaupluse juhataja
Tere,
annan tagasiside koolitusele:
Koolitus meeldis väga, sest oli  mitmekülgne. Oli teooriat, kuid ka palju mänge/harjutusi, mistõttu ei kadunud mõte mitte kordagi ära koolituselt.  Väga meeldisid mängud, sest need  olid kaasahaaravad ja väga arendavad. Mulle meeldis see, et koolituse käigus oli näha tulemust. Kui esimesed mängud olid rasked ja iga meeskonna liige ei teadnud täpselt oma rolli, siis pärast esimeste mängude läbi arutamist, töötas meeskond koos effektiivsemalt – tulemust oli näha kohe.
Kuna ma olen varem Sinu koolitustel käinud, siis ootuspärane oli see, et koolitus sujus väga hästi, sujuv üleminek ühelt asjalt teisele ning koolitajate arvamuse ja tunnete kuulamine. Kõigil oli võimalus rääkida ja tunda, et nad on osa millestki.
Minu jaoks oli ootamatu/üllatav see, et iga meeskonna liige sai aru kui oluline on, et nad  tunneksid kui oluline osa nad on meeskonnast. Pärast koolitust tegime kohe facebooki grupi, kus info liigub kiirelt kõigini.
Kindlasti soovitaksin tuttavatele! Miks? – sest järgmisel päeval kui ma tulin tööle, oli energiat, enesekindlust ja väga palju ideid, kuidas oma meeskonda arendada.
Aitäh sulle!
MEESKONNA LOOMISE KOOLITUS ,
Samanta Karelson, Klienditeenindaja
Tere,
minu tagasiside koolitusele:
Mulle koolitus väga meeldis. Oli mõõdukalt teoreetiline ja meeldis, et oli kenasti põimitud praktiliste mängudega. Meeldis see, et kõik olid kaasatud ja oli soe, meeldiv õhkkond. Tore oli ka see, et igaüks sai oma sõna sekka öelda ja arvamust avaldada. Ootasime huvitavaid uusi teadmisi, mida ka koolituselt saime. Ootamatu aga oli see et koolitus oli mänguline: mängud olid lõbusad ning arendavad ja kasulikud. Kindlasti soovitaksin oma tuttavatele, sest koolitus aitab meeskonnas töötavaid inimesi paremini tundma õppida ja ka enda rolli liikmena rohkem väärtustama.
Koolitus oli väga kasulik ning positiivne.
Suured tänud Oksanale, energilise ja kasuliku päeva eest!
0
Rahulolevat klienti
0
Lõpmatul hulgal uusi ideid
0
Koolitustundi

TEIL ON KÜSIMUSI?