Miski töös tekitab ebaselget muret… Põhimõtteliselt on kõik korras, aga midagi on valesti… Kas kolleegid on lollid või ülemused on rumalad… Kas töö ise ei anna enam energiat või lihtsalt tahab Balile kõigist isoleerida … Karjäär areneb aeglaselt, te “kakerdate” samal kohal või saate aru, et olete ristteel?
-
Oma töökoht ei paku huvi /töökoha enam ei ole/ plaanite lahkuda, aga kuidas seda teha, pole selge …
-
Tahate teha väärtuskilu asja oma hingelähes valdkonnas: nii, et endale meeldiks, aga ka et maailm ja inimesed seda vajaksid.
-
Tahate teada oma andeid ja saavutada nende abiga meisterlikkust oma praegusel erialal või leida selline töökoht, kus neid kõige rohkem nõutakse.
-
Te juba teate, milline äri teile meeldib, kuid millegipärast ei tee te mitte midagi, et selle poole liikuda.
Üsna sageli juba eduka karjääriga täiskasvanud kaaluvad mitte ainult töökoha, vaid ka tegevusala vahetamist.
Põhjused võivad olla väga erinevad: tööalasest läbipõlemisest kuni muutusteni isiklikes oludes. Me mõtleme eneseteostusele ja elame vahel tundega, et me ei kasuta täielikult ära kõiki oma sisemisi ressursse. Sel juhul on väga oluline saada teadlikku nõu professionaalilt, kes juhendab teid professionaalsete võimaluste kohta kaasaegsel tööturul.
KARJÄÄRICOACHING on coachingu suund kliendi saatmiseks arengus ja karjääri kasvus.
Peamine erinevus coachingu ja nõustamise vahel seisneb selles, et konsultant annab oma eksperdipositsioonilt nõu ja soovitusi, kuidas edasi toimida. Näiteks karjäärinõustamise puhul võib ta soovitada valida üks või teine karjääritee.
Coaching aga lähtub positsioonist, et klient on oma elu ja tema tugevuste kõige olulisem ekspert. Seega aitab coach eriliste küsimuste või harjutuste abil kliendil enda sees vastuseid leida, soove ja eesmärgid sõnastada, uurida ja aktiveerigda ressursse.
Mina kasutan mõlemat lähenemist. Karjääri coaching ja karjäärinõustamine ei asenda, vaid täiendavad teineteist. Näiteks võite hakata kasutama Coachingu tööristad oma soovide, motiivide, väärtuste ja vajaduste uurimiseks. Nende põhjal saame sõnastada karjäärisoovid ja siis ma saan anda soovitusi konkreetsete ametite jaoks. Minu praktilised teadmised ja nõustamisoskused on asendamatud töö leidmise, CV toimetamise, tööturu olukorra mõistmise ja intervjuuks valmistumise etapis.
Kust alustada, sõltub teie ainulaadsest olukorrast. Me tutvume sellega kohtumisel!
Mis tööriistu ma kasutan?
-
Karjääri tasakaalu ratas. See tööriist aitab seada prioriteedid ning saavutada mõistliku tasakaalu puhkuse ja töö vahel
-
Karjäärieelistuste “ankrute” määramine
-
Aktiivne (sügav) kuulamine, tõhusad küsimused
-
Neutraalne treeneri positsioon
-
Erinevad tööriistad / harjutused / testid/diagnostikast
-
Kompetentsiring / Väärtusmaatriks / Ümberasetus tulevikku
-
Piirangute eemaldamine
-
Visiooni kujundamine (kus te olete, kuhu sihite, millised ressursid teil on ja milliseid ressursse teil on eesmärgi saavutamiseks vaja)
-
muud.
0
Rahuloleva klienti
0
Lõpmatul hulgal uusi ideid
0
Koolitustundi
COACHING
- Coaching on kliendiga tehtav professionaalne koostöö, mis aitab jõuda uute tulemusteni isiklikus ja tööalases elus.
KOOLITUSED
- Teil on õimalus osaleda koolitustel, mis on suunatud edu saavutamisele, enesetunnetusele, eneseteostusele – teisisõnu koolitusel osalejate isiklikule ja tööga seotud arengule.