Kuidas oskus eesmärke püstitada ja otsuseid vastu võtta mõjutab head tuju?

PÜSTITAGE EESMÄRKE, VÕTKE VASTU OTSUSEID!
Kas teate, et otsustamatus SEGAB õnnelik olemist?
Eesmärgid, harjumused, hirmud ja soovid konkureerivad üksteisega teie aju piiratud ressursside pärast. Mõnikord kõigi nende aju osade ja piirkondade koostöö aeglustub ja te ei suuda vastu võtta kindlat otsust. Niisugune olukord võib mõjutada meeleolu, mõtteid ja tegevusi, tekitades täiendavat ärevust ja rahutust.
Miks mõjutab otsuste vastuvõtmise protsess elu nii sügavalt?
Otsuste vastuvõtmine MÕJUTAB NEURONIAHELAID, mis parandavad psühhoemotsionaalset seisundit. Otsuste vastuvõtmine teeb rõõmu. Me kogeme suurimat õnnetunnet, saavutades püstitatud eesmärgi elluviimise.

Kui TE OTSUSTATE osta küpsiseid, siis saate nendest rohkem naudingut kui küpsistest, millega teid kostitatakse. Kui te ISE sunnite end voodist tõusma, innustab see rohkem kui nauding hommikusest dušist.

Rühm inglise uurijaid viis läbi EKSPERIMENDI.
Katseisikute käte külge kinnitati elektroodid ja lasti nendesse nõrk laeng. Ühed osalejad VÕISID vajutada nuppu, et laenguid katkestada, teistele elektriimpulsside andmist KONTROLLIS ARVUTI, ehk ei saanud midagi teha.
Huvitav oli see, et need katses osalejad, kes vajutasid nuppu ISE, tundsid VÄHEM valu.
See tähendab, et OTSUSE VASTUVÕTMINE suurendab inimese peaaju prefrontaalse koore keskosa aktiivsust.

Järeldus on lihtne: mida rohkem te KONTROLLITE olukorda, seda MADALAM on teie STRESSITASE.

Otsuste vastuvõtmine ALANDAB ärevuse ja rahutuse taset.

ISEGI EBAÕIGED otsused on otsused! Isegi kui teie esimene otsus osutus ekslikuks, kontrollite te endiselt oma elu. Valige, toetuge oma valikule ja ärge kahelge.
Treenitud lihased muutuvad tugevamaks, Iga harjutusega on treening aina hõlpsam.
Täpselt samamoodi tugevdate te iga kord, kui viivitamise, ärevuse ja impulsiivsete tegevuste asemel otsuse vastu võtate, neidsamu neuroniahelaid, mis vastutavad otsuste vastuvõtmise eest.


Edasi! Edu otsuste vastuvõtmisel!

Liitu selle blogi lugejatega ja arene!