Kui sageli kuuleme ümbritsevaid kurtmas millegi või kellegi üle?

Tööandja üle? Kolleegide üle? Mehe üle? Valitsuse üle? Vanemate üle? Mõne olukorra üle? Tuletage meelde! Mitu korda päevas kaebad SINA millegi üle, mis ei lähe nii, nagu sina tahaksid? Kas selline kurtmine tähendab ikka seda, et:
  • sa ei ole olukorraga rahul ja tahad võtta ette aktiivseid samme, et seda muuta?
Või tähendab see pigem seda, et:
  • tema/nemad/ilm/president/valitsus on sinu hädades/ebaõnnes/võimetuses süüdi?

Juba see, et sa seda teksti loed, on suur samm edasi!

Mel Robbins on üks hinnatumaid motivatsioonikõnelejaid. Ta innustab inimesi muutuma ning oma isiklikku ja tööalast arengut kiirendama. Tema TEDx-videoettekannet „How to stop screwing yourself over“ („Kuidas hoiduda endale kaikaid kodaraisse loopimast?“) on vaadanud juba üle 10 miljoni inimese 37 riigist.
Mel on kirjutanud raamatu „The 5 Second Rule“ („Viie sekundi reegel“), et saada võitu harjumusest vajutada äratuskella kordusäratuse nuppu.
Kõik, mis sellest ajast saadik toimunud on, on lihtsalt uskumatu!
Ta ei kasutanud seda ühte lihtsat reeglit vaid õigel ajal ärkamiseks, vaid ka selleks, et oma elu põhjalikult n-ö läbi raputada.
See reegel aitab jagu saada ebakindlusest, soovist kohustusi edasi lükata ja ärevustundest. Mel kasutas seda reeglit, et luua kord kõiges oma elus: alustades pangakontost ja abielust ning lõpetades enesehinnangu ja enesekontrolliga.
See on imetlusväärne!

Nüüd tahan seda ka sinuga jagada!!!

On olemas VIIE sekundi reegel. See ütleb, et meie aju on üles ehitatud meid igasuguste ohtude eest kaitsma.
Kui meie kaugetel esivanematel oli vaja end peita dinosauruste eest või võidelda naaberhõimuga, oda peos, oma perekonna kaitseks, saatis aju välja signaalid: OHT! ETTEVAATUST! MÕTLE JÄRELE! ÄRA TORMA! Kui VIIE sekundi jooksul midagi ette ei võetud (noh sest dinosaurus sõi naabri ära ja jooksis minema, seega oht oli möödas), siis püüdis aju meid rahustada ja hoida ära ebavajalikke tegusid. Elu alalhoiu instinkt.
 
Tänapäeval on meie elus väga vähe eluohtlikke olukordi. Kuid eluinstinkt on säilinud. Seepärast, kui me näiteks mõtleme, et oleks hea see paberivirn täna läbi sorteerida, kuid me ei hakka seda VIIE sekundi jooksul tegema, ütleb aju meile: „Oota, ära kiirusta, ohtu ei ole enam, nii on ka hästi! Säästa see energia dinosauruse jaoks!“. Seetõttu saab kasutada üht lihtsat meetodit. Kas miski ei meeldi? Vajad muutust?
Pigista silmad kinni ja hakka valju häälega lugema: ÜKS… KAKS…. KOLM….. NELI………… VIIS!!!!
Tõuse voodist / tõmba spordiriided selga / registreeru coachingu sessioonile / saada CV vabale ametikohale / mine koolitusele … Ühesõnaga, astu samm iseenda poole. Õnnelikuma ja enesega rahul oleva inimese poole!! Kui ma esimest korda seda meetodit proovisin, tuli välja, et VIIS sekundit on väga väga pikk aeg!  

Sa jõuad kõike! Ikka edasi ilma hirmu ja kahetsuseta!

Ja ära unusta, et sul on tervelt VIIS sekundit, et ennast muuta – ainult sel juhul muutub ka sinu elu 😉

Sisesta e-maili aadress, et saada teavitusi uutest postitustest: