Mida üldse tähendab tasakaal koduse ja tööelu vahel?

Tasakaal koduse ja tööelu vahel kindlustab meile olukorra, kus elu ei sega tööd ja töö ei sega elu!

Mõnikord on väga raske mõista, mida tähendab tasakaal: paljudel inimestel, sealhulgas ka minul, on töö, mis on sedavõrd eluga põimunud, et on peaaegu võimatu näha, kus üks lõpeb ja teine algab…
Kas on võimalik seda tasakaalu saavutada? Või on need lihtsalt sõnad?
Meil, naistel, on eriti raske.
Me peame olema suurepärase emad, perenaised, töötajad ja ettevõtjad
Ja see terav süütunne… Kuidas sellega võidelda ja kas see on võimalik?
Jah! Siin on 10 nippi, mis aitavad tasakaalustada kodust ja tööelu:

1.VABANEGE SÜÜTUNDEST!

Selle asemel, et mõelda, miks te pole lapsega koos, mõelge sellest, et teie töö on pere jaoks kasulik. On võimalik, et saate lubada oma lastele täiendavaid tegevusi, huviringe või koguda raha nende õppetöö jaoks välismaal kunagi hiljem. Tõsi on, et on nii häid kui halbu päevi.
Te peate teadma, et te pole üksi! Leidke tugigrupp. Selle võib nimetada „Töötavad emad süütundega võitlemas!“ Peamine on, et see aitaks teil kohtuda teiste emadega, kes püüavad leida või on juba leidnud tasakaalu koduse ja tööelu vahel.

2. LEIDKE HEA HOIDJA VÕI LASTEAED

Uurige oma sõpradelt ja sugulastelt, kas keegi teab soovitada hoidjat, koduõpetajat või head lasteaeda.
Pange eelnevalt kirja need omadused, mis on teie jaoks olulised, seejärel kohtuge kandidaatidega. Minu noorem tütar oli aastane, kui ma tööle läksin.
Ma organiseerisin endale terve koduse armee: kaks vanaema ja hoidja. (See pole üldse seotud minu elukutsega, kuid siit leiate küsimused hoidjale, mis ma koostasin.)

3. MUUTKE HOMMIK „LIHTSAMAKS“!

Tehke suurem osa ettevalmistusi õhtul ära: eine laste jaoks kooli/lasteaeda ja riided. Mõelge varem läbi, mida valmistate hommikueineks. Pange õhtul valmis kõik laste seljakotid, rahakotid ja portfellid. Pange need ukse juurde, oma võtmete kõrvale. Vaadake üle järgmise päeva tegevuste nimekiri ja leppige kokku, kumb vanematest paneb lapsed riidesse, kes ostab söögi ja valmistab toidu. Teades, et kõik on varem planeeritud, saate lastega rahulikult hommikust süüa, ilma et oleks tarvis kiirustada.

4. KOOSTAGE PERE KALENDER.

Pange kirja kõik tähtsad kuupäevad. Need võivad olla arvete maksmise kuupäevad, laste huvitegevuste graafik, kooli- ja pereürituste nimekiri, klassivälised üritused, sünnipäevad jne. Te võite kinnitada selle kalendri külmkapile või ukse juurde, kus kõik seda näevad.

5. VÄHENDAGE TÄHELEPANU KÕRVALE JUHTIVAID TEGUREID JA AJARÖÖVLEID.

Olge distsiplineeritud ja vähendage meilisõnumite kontrollimisele ja telefonikõnedele kuluvat aega. Püüdke tegeleda sellega siis, kui lapsed magavad.
Ärge vaadake televiisorit või vähemalt vähendage selle vaatamist ühe korrani nädalas. Sihitu lõbusate lugude jagamine töö juures, juhuslik surfamine internetis, kuulujutud või pikad lõunavaheajad — need on kõik niisugused tegurid, mis vähendavad meie produktiivsust.
Keskenduge oma tööülesannetele ning rääkige kolleegidega pauside või lõuna ajal. Ärge varastage endalt aega.

6. KORRALDAGE PEREGA SEOTUD SÜNDMUSI

Puhkuse veetmine koos lastega on olulise tähtsusega. See võib olla kogu pere hommikusöök, lauamäng või ühine jalutuskäik.
Püüdke mitte rääkida tööst ega istuda telefoni otsas. Selle asemel keskenduge oma laste huvidele. Lõppude lõpuks pole oluline, mida te teete, seni kuni te teete seda koos.

7. VEETKE AEGA OMA MEHEGA

Ärge unustage suhteid oma partneriga.
Planeerige üks kord kuus „kohtamisi, et muutuda lähedasemaks, tunda ennast nooremana ja nautida teineteise seltskonda.
Reeglina, kui te töötate ja teil on lapsed, siis jäetakse partner esimesena kõrvale.
„Kohtumine“ ei pea tingimata tähendama restoranis käimist. Te võite valmistada midagi erilist üheskoos või lihtsalt lobiseda klaasi veini juures (kuid mitte tööst ega lastest).

8. LEIDKE AEGA ISEENDA JAOKS.

Kui te püüate leida tasakaalu koduse ja tööelu vahel, siis peate olema veendunud, et haldate hästi oma energiat.
Te ei suuda olla tõhus abikaasa ega lapsevanem, kui teil pole jõudu. Leidke aega enda eest hoolitsemiseks, et tunda end lõõgastununa ja tugevana.
Lugege enne magama jäämist raamatut, võtke vahuvanni või korraldage endale spaa-päev. Tehke trenni või keskenduge hobidele. Ärge unustage maitsvalt ja tervislikult süüa ning piisavalt puhata.

9. ÕPPIGE VÕITLEMA STRESSIGA

Uurige, mis aitab teil stressiga toime tulla. See võib olla meeldiv lõunasöök, jalutuskäik, trenn, käsitöö, koeraga jalutamas käimine, mis iganes!
Kui te teate, mis aitab teil stressiga toime tulla, siis saate sellega kohe tegeleda, kui tunnete, et teie tööelu on muutunud ülekaalukaks.

10. ESITAGE ENDALE PIDEVALT OLULISI KÜSIMUSI

·    „Kas see on parim võimalus aja kasutamiseks? Kas selle tegemiseks on tarvis minu teadmisi?“ Kui mitte, siis delegeerige ülesanne.
·    Iga kord, kui teil on mõni ülesanne, mille tegemiseks ei kulu üle kahe minuti, tehke see ära viivitamatult.
·    Küsige endalt: „Kas juhtub midagi hirmsat, kui ma seda ei tee?“ Kui vastus on „ei“, ärge tehke seda.
·       Küsige endalt: „Mida niisugust ma saan teha täna, millel oleks oluline tähtsus minu isikliku elu jaoks?“ Seejärel proovige seda teha.
Liitu selle blogi lugejatega ja arene!