Teaduskeeles nimetatakse seda nähtust taju psühhoemotsionaalseks moonutamiseks.

Selgub, et halvas tujus olles oleme vastuvõtlikumad kõigele negatiivsele, mis meid ümbritseb. Rusutud psühhoemotsionaalne seisund suurendab tõenäosust, et inimene pöörab tähelepanu eelkõige halvale, mis toimub temas endas ja ümbritsevas keskkonnas.
Õnneks suudab seesama psühhoemotsionaalne moonutus, mis meid negatiivse külge klammerdab, aidata meil arendada ka positiivset suhtumist. Kui sa märkad midagi positiivset või su meeleolu on natukenegi parem, siis võtavad emotsioonide ja tähelepanu eest vastutavad närviühendused need positiivsed muudatused innukalt vastu ja püüavad neile edaspidiseks hoogu juurde anda.
Esimene samm võib olla tulevikusündmuste positiivse arengu VÕIMALUSE visualiseerimine. Ei pea arvama, et positiivne areng peab kindlasti toimuma.
Piisab sellest, kui veenda end, et see VÕIB toimuda:
ON TÄIESTI VÕIMALIK, et leiad tõelise armastuse.
ON TÄIESTI VÕIMALIK, et leiad endale sobivama töö.
ON TÄIESTI VÕIMALIK, et sündmused ei kulge kõige halvema stsenaariumi järgi.
Juba see, kui tunnistad endale, et olukord sinu ümber võib võtta positiivse arengusuuna, võimaldab KONTROLLIDA aju kalduvust negatiivsete moonutuste poole.
Teine samm positiivsete närviühenduste tugevdamiseks on VEENDUMUS, et kõik hea sinu elus mitte ainult ei või toimuda, vaid KINDLASTI toimubki.
Kõigest sellest on muidugi lihtsam rääkida kui seda teoks teha.
Ei ole lihtne kogu aeg negatiivset eirata ja vaid positiivsele keskenduda, just sellepärast kijutasin mõnedest võimalustest mida võivad aidata postituses NEGATIIVSE MEELESTATUSE EHK DEPRESSIOONIGA SEOTUD PROBLEEMID ja positiivse psühholoogua koolitusel  tutvume meetoditega, mis aitavad mõjutada endarahulolutunnet.
Õppi meiega!

Aga nüüdsest pühendame iga minuti oma elust vaid positiivse leidmisele!